historik a politik

Logo TOP 09Kancelář Č. Budějovice:
Lannova 238/2, 370 01  České Budějovice
tel.: 733 773 708

Napište

Kancelář PrahaKancelář Praha:
PSP ČR Sněmovní 4
118 26  Praha 1
tel.: 737 209 732

Napište

Téma vzhledu

Protiruské sankce

Veřejná kontrola zpravodajských služeb

Ve čtvrtek 1. září 2016 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář na téma veřejná kontrola zpravodajských služeb.

Vážená paní předsedající, pane ministře, dámy a pánové, já bych se vás pokusil seznámit se svými důvody, proč nemohu podpořit předložený návrh o elektronické evidenci tržeb.

Facebook

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Seminář o točně v Č. Krumlově

Zdeněk Bezecný

Na začátku dubna proběhl v Poslanecké sněmovně seminář, který iniciovali poslanci za TOP 09 Zdeněk Bezecný a Gabriela  Pecková.


Deník Právo, 4. dubna 2012 


Jihočeští památkáři požádali v Parlamentu politiky o pomoc s řešením problému divadelní točny v areálu zámku v Českém Krumlově.


Točnu v její současné podobě výbor UNESCO považuje za necitlivé porušení památkové hodnoty města a kvůli její existenci hrozí, že v roce 2013 by byl Český Krumlov zařazen mezi tzv. ohrožené památky a poté by došlo i k jeho vyškrtnutí z prestižního Seznamu světového kulturního dědictví.


Michal Beneš z ministerstva kultury uvedl, že současné zprávy z UNESCO působí jako poslední výstraha. “Točna tam, kde je, nemá co dělat, a není tu nadále prostor, jak by se to dalo z naší strany ještě diplomaticky řešit,” řekl.


Petr Pavelec, ředitel Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, označil divadelní točnu za prakticky nelegální provizorium, jehož existence porušuje nejen český památkový zákon, ale také mezinárodní dohody.


Podle jihočeských památkářů se objevují zcela zkreslené názory, jež záměrně matou veřejnost a staví historiky do pozice barbarů, kteří chtějí ničit divadelní tradici v Českém Krumlově.


Mnoho času na řešení nezbývá


“Nechceme, aby otáčivé hlediště skončilo. Řešením přijatelným pro památkáře i divadelníky je prodloužení stávající zámecké zahrady o nový divadelní trakt, což by vyhovovalo také požadavkům UNESCO. K tomu je potřeba ale politické vůle a hlavně rozhodnosti. Mnoho času na řešení nám však nezbývá a už se zbytečně promarnilo mnoho času,” shrnul názory jihočeských památkářů Zdeněk Troup, náměstek pro správu památkových objektů v Českých Budějovicích.


Jednou z iniciátorek setkání byla poslankyně Gabriela Pecková (TOP 09), která uvedla, že by byla ráda, kdyby se předešlo situaci, kdy se z točny jako odborného památkářského problému stane politikum nastávajících voleb do krajských zastupitelstev.


“Zachování Českého Krumlova v seznamu UNESCO by mělo být pro všechny prioritou,” řekla Právu.


deník Právo, 4. dubna 2012