historik a politik

Logo TOP 09Kancelář Č. Budějovice:
Lannova 238/2, 370 01  České Budějovice
tel.: 733 773 708

Napište

Kancelář PrahaKancelář Praha:
PSP ČR Sněmovní 4
118 26  Praha 1
tel.: 737 209 732

Napište

Téma vzhledu

Protiruské sankce

Veřejná kontrola zpravodajských služeb

Ve čtvrtek 1. září 2016 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář na téma veřejná kontrola zpravodajských služeb.

Vážená paní předsedající, pane ministře, dámy a pánové, já bych se vás pokusil seznámit se svými důvody, proč nemohu podpořit předložený návrh o elektronické evidenci tržeb.

Facebook

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Nejšťastnější čtvrtstoletí

Zdeněk Bezecný

Je známo, že revoluční čas ubíhá jinak než ten všednodenní. Nejinak tomu bylo i v listopadu 1989. V úterý jednadvacátého jsme jako vysokoškoláci s pocitem hrdosti z překonaného strachu šli na první demonstraci na českobudějovické náměstí, kde nás dle šířící se fámy měl čekat střet s pohotovostní jednotkou VB.

O necelý týden později se střed města zcela zaplnil tisíci lidí, kteří se připojili ke generální stávce. Tehdy jsem si uvědomil, že komunistický marasmus skončil. Jedna zkušenost z té doby je pro mě důležitá. S kolegy jsem se zúčastnil řady „spanilých jízd“, během nichž jsme se v továrnách a JZD snažili srozumitelně vysvětlit, jakou hodnotu má svoboda. Pamatuji, jak to bylo složité, zvláště když nám chyběla vlastní zkušenost. Dnes už ji máme a navzdory lamentování, které slýchám, tvrdím s plnou odpovědností historika, že česká společnost zažila nejšťastnější čtvrtstoletí své moderní existence. Jen je třeba častěji si připomínat onen zmíněný význam svobody.

Českobudějovický deník, 28.11.2014