historik a politik

Logo TOP 09Kancelář Č. Budějovice:
Lannova 238/2, 370 01  České Budějovice
tel.: 733 773 708

Napište

Kancelář PrahaKancelář Praha:
PSP ČR Sněmovní 4
118 26  Praha 1
tel.: 737 209 732

Napište

Téma vzhledu

Protiruské sankce

Veřejná kontrola zpravodajských služeb

Ve čtvrtek 1. září 2016 proběhl v Poslanecké sněmovně seminář na téma veřejná kontrola zpravodajských služeb.

Vážená paní předsedající, pane ministře, dámy a pánové, já bych se vás pokusil seznámit se svými důvody, proč nemohu podpořit předložený návrh o elektronické evidenci tržeb.

Facebook

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

ČSSD a KSČM přinese kraji plýtvání

Zdeněk Bezecný

Během vyjednávání o povolební koalici v Jihočeském kraji se koncem minulého týdne nabízely dvě možné koalice. Nakonec ČSSD dal přednost koalici s KSČM před nekomunistickou koalicí.  Hejtmanem zůstává Jiří Zimola,  v jedenáctičlenné krajské vládě bude  mít ČSSD 8 radních a KSČM 3 radní. V 55 členném zastupitelstvu bude mít koalice dohromady většinu 31 křesel. Zbylá místa obsadí opoziční strany Jihočeši 2012, ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

„ČSSD tak rezignovala na možnost sestavení nekomunistické vlády, která by měla ve svých prioritách transparentní a efektivní nakládání s veřejnými prostředky,“ říká ve svém hodnocení Zdeněk Bezecný, předseda jihočeské TOP 09.

Jihočeskému kraji hozí pod taktovkou vládního tandemu ČSSD a KSČM pokračování neprůhledné správy, nepromyšlené a nekoncepční hospodářské politiky z minulého funkčního období, zadlužování a nehospodárné a netransparentní nakládání s veřejnými prostředky, dodává Bezecný.

„TOP 09 je připravena hrát roli aktivní opozice a rozkrývat pochybení vládnoucí garnitury. Jsme přesvědčeni, že spoluprací s dalšími zastupiteli, především ze stran tzv. trojdohody, dokážeme účinně bránit nekompetentním krokům nové krajské rady,“ upozorňuje Zdeněk Bezecný.

Zdroj: Jihočeské novinky